Интернет-магазин nachodki.ru

Переваги  системи  eHealth

Потяг медичних реформ в Україні нарешті зрушив з місця. В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун рішуче налаштована на зміни, закликаючи громадськість стати основним агентом впливу на депутатський корпус, який має ухвалювати необхідні закони. Одним із потужних інструментів, який дозволить докорінно змінити взаємовідносини між лікарем і пацієнтом, стане система eHealth, старт якої заплановано на липень цього року. Які можливості надає електронна медицина пацієнту, і що варто про неї знати?

1

 

Стоси «макулатури», довжелезні черги та відсутність координації між лікарем і пацієнтом – одна з ключових проблем української медицини. В той час, як увесь цивілізований світ переходить на електронні реєстри у всіх сферах, ми продовжуємо наповнювати архіви паперами. Багато українців сьогодні навіть і не знають, де зберігаються їх медичні картки, листи щеплення, тощо. А це вкрай важлива інформація, до якої має бути миттєвий доступ у разі нагальної потреби. 
У березні цього року Міністерство охорони здоров’я, громадська організація «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД», «Transparency International» та Державне агентство з питань електронного урядування підписали меморандум, де йдеться про створення системи eHealth. До проекту долучаються численні громадські організації та бізнес, що дозволить максимально інтегрувати систему електронної медицини у суспільство. Основна мета eHealth – зробити взаємовідносини пацієнта і лікаря зручними і прозорими. Розробники E-Health запевняють, що у майбутньому ця система дозволить позбавитися ї паперової діяльності, «кілометрових» черг і непорозумінь, які часто виникають між пацієнтом і лікарем.  

 

Як записатися до лікаря

Система eHealth дозволить пацієнтові записатися на прийом до лікаря, не виходячи з дому. Крім того, через інтернет можна буде отримати рецепт на препарат та навіть перевірити наявність ліків у аптеці чи медичному закладі. Сьогодні подібні системи використовуються у приватних лікарнях, де дані про пацієнта заносяться в електронну базу. Але E-Health стане централізованою системою, до якої зможуть долучитися усі громадяни України. 

Перший крок для користування системою eHealth – реєстрація, при якій потрібно буде вказати свій номер мобільного телефону. Ваш номер надалі буде використовуватися для підтвердження візиту до лікаря кодом. Після реєстрації в системі у пацієнта з’являється можливість записатися до будь-якого лікаря. Ви просто використовуєте функцію пошуку, обираєте потрібного вам лікаря і продивляєтеся його розклад. Система покаже вам вільні часові слоти, на які можна записатися. Після запису слот автоматично зникає, таким чином, унеможливлюючи запис на нього іншого пацієнта.

 При записі бажано вказати додаткову інформацію (суть звернення, симптоми і т.д.), яка допоможе лікарю краще підготуватися до візиту пацієнта.

Враховуючи вищевказану модель запису пацієнта до лікаря, зникає проблема черг. Ви просто приходите у вказаний час до лікаря.

Неабияка перевага системи eHealth – збереження усієї інформації про пацієнта в електронному форматі. Історія хвороби, візити до лікарів, карти щеплень, усі діагностичні і терапевтичні заходи заносяться до персонального профілю пацієнта. Це вкрай важливо, особливо, коли пацієнт звертається до іншого фахівця, якому для початку потрібно ознайомитися з анамнезом.

Наявність усієї інформації про стан здоров’я і взаємовідносини з лікарями надасть пацієнту більше можливостей потребувати якісного надання послуг та вимагати дотримання усіх норм та обов’язків зі сторони лікаря та медичного закладу. Зрештою, така система дозволить пацієнту «тримати руку на пульсі» та більш уважніше ставитися до власного здоров’я.

 

Паперові проблеми

Ви вже назбирали вдосталь «папірців», в яких йдеться про стан вашого здоров’я. Медичні картки, листи щеплення, рецепти на ліки, медичні довідки і купа іншої «макулатури», яка накопичується з роками... Розібратися в них буває складно, не говорячи вже про лікарську звичку писати незрозумілим почерком.

3 

З цього приводу у МОЗ для громадян України є добра новина. В рамках реформи системи охорони здоров’я у країні планується запуск електронної медицини eHealth, яка дозволить перевести взаємовідносини між пацієнтом і лікарем (а також медичним закладом, аптеками і іншими медичними установами) в електронний формат.

Після того, як система eHealth запрацює на повну, пацієнту більше не знадобиться йти до лікаря зі стосом паперів. Усі дані про стан здоров’я громадянина будуть занесені до єдиної бази, до якої матимуть доступ лікарі. Це означає, що якщо ви навіть вирішили піти до іншого фахівця, то новий лікар матиме змогу ознайомитися з усією інформацією яка йому потрібна (зі свого комп’ютера чи планшета) для надання кваліфікованої допомоги.

 

Більше прозорості, менше витрат і корупції

Чи не з кожним траплялася ситуація, коли через брак потрібної інформації про стан здоров’я (яка десь записана), пацієнту доводилося по-новому проходити медичні огляди чи інші процедури. На жаль, доводиться говорити і про діяльність не чистих на руку лікарів, які з метою збагачення направляють пацієнта на повторні або непотрібні обстеження, на які людина витрачає свій час і гроші.

Система eHealth, єдині протоколи лікування та діагностики, а також пильний нагляд за лікарською діяльністю зі сторони Національної служби здоров’я дозволять, якщо не повністю позбавитися цих явищ, то принаймні звести їх до мінімуму. Особистий електронний профіль пацієнта, куди він може увійти у будь який момент зі свого смартфону, планшету чи комп’ютеру – це надійний інструмент, який можна використовувати задля захисту своїх прав на отримання якісної медичної послуги. У майбутньому планується збільшити кількість сервісів для пацієнта, у якого з’явиться можливість не тільки обирати лікаря, але й переглядати медичну картку, замовляти електронний рецепт, перевіряти наявність ліків у аптеках і медичних закладах, тощо.

З eHealth лікарю більше не треба звітуватися, адже уся підзвітність формується автоматично в електронній системі. Таким чином, у лікаря з’являється більше часу на пацієнта.

4

 

Комп’ютеризація регіонів

Для втілення системи eHealth необхідно налагодити інтернет-зв'язок між пацієнтом та лікарем. Якщо у великих містах зробити це досить легко, адже комп’ютером та гаджетами користуються майже усі, то у регіонах це може стати проблемою.

За задумом, місцева влада не має повторювати функцій держави, тобто створювати реєстри медичних закладів, лікарів та пацієнтів. У випадку з eHealth роль місцевої влади зводиться до виділення коштів на придбання комп’ютерів та планшетів для лікарів. У МОЗ поки що немає конкретного плану комп’ютеризації регіонів, і на початку eHealth буде запускатися у тих населених пунктах, які будуть до неї готові.

Оскільки Україна має один з найвищих у світі потенціалів у сфері IT, то ми маємо усі шанси створити найкращу систему електронної медицини у Європі. Крім того, майже усі розвинені країни створювали подібні системи за технологіями 15-20-річної давнини, які вже є застарілими. Ми ж використовуємо найновітніші розробки, а також враховуємо досвід держав, які через це проходили.

Матеріал використано із сайту euromd.com.ua

ДЕКЛАРАЦІЇ
66608